Zakończenie odbiorów systemu retransmisyjnego w tunelu w Gliwicach

Firma RadioPartners zakończyła pomyślnie odbiory techniczne ze służbami ratunkowymi systemu retransmisyjnego będącego na wyposażeniu nowego tunelu na Drogowej Trasie Średnicowej w Gliwicach.

Tunel o długości 500 m wyposażony został w instalacje antenową z kablem promieniującym do obsługi 11 częstotliwości wykorzystywanych przez Państwową Straż Pożarną, Policję, Pogotowie Ratunkowe, Wojewodę oraz Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, który będzie operatorem tunelu.

 

news_001

 

Oprócz tego retransmitowane są 4 stacje radiowe FM z funkcją automatycznego nadawania komunikatów ostrzegawczych do odbiorników znajdujących się w tunelu w przypadku wystąpienia pożaru, wypadku czy innego nadzwyczajnego zdarzenia.

System dodatkowo wyposażony jest w stację bazową TETRA zapewniającą łączność dla służb operatora tunelu w środku i w promieniu paru kilometrów na zewnątrz. Do budowy systemu wykorzystano komponenty dostarczone przez renomowane europejskie firmy takie jak: See Telecom (na zdjęciu poniżej), Eupen, Simoco i Sepura. Otwarcie tunelu dla pojazdów planowane jest na 20 marca.

 

news_002

GrGa