System rozszerzenia zasięgu łaczności dla Terminala 2 MPL Warszawa-Okęcie

M/A-COM Poland przy współpracy z Tyco Fire & Integraded Solutions zaprojektował i wykonał system rozszerzający zasięg systemu łączności radiotelefonicznej lotniska Warszawa-Okęcie.

W trakcie budowy nowego terminala na warszawskim lotnisku, okazało się że konstrukcja i wyposażenie budynku, szczególnie w pomieszczeniach leżacych poniżej poziomu ziemi uniemożliwia prawidłową propagację fal radiowych, także systemu trankingowego EDACS obsługującego łączność służb utrzymania lotniska. Brak łączności w Terminalu 2 uniemożliwiał jego przekazanie do eksploatacji.

System retransmisyjny wykonany w rekordowo krótkim czasie przez M/A-COM Poland składa sie z systemu anten wewnętrznych, wykorzystującego zarówno kabel promieniujący jak i anteny kierunkowe i dookólne, sprzężonego poprzez dwukierunkowy wzmacniacz RF z anteną zewnętrzną. Oddanie sytemu do użytkowania na jeden dzień przed wymaganym terminem 25 listopada br., umożliwiło zakończenie prób odbioru innych systemów zainstalowanych w obiekcie i planowe przekazanie fragmentu Terminala 2 do normalnej eksploatacji pasażerskiej.

GrGA